מאמרים

תרבות הטיפולים האסתטיים בהשפעת עולם התקשורת

תרבות הטיפולים האסתטיים בהשפעת עולם התקשורת והמדיה

בשנים האחרונות הולכת תעשיית הטיפולים האסתטיים והניתוחים הפלסטיים למיניהם ותופסת תאוצה של ממש. ניתן לראות בכל שנה גידול מתמיד ומשמועתי במספר ההליכים האסתטיים המבוצעים בעולם, כאשר הפופולאריים שבהם הם הסרת שיער בלייזר, ניתוחים להגדלת חזה ומתיחות עור למיניהן וכמובן שניתוחי אף.

במקביל לצמיחה מוגברת זו, אנו עדים גם לצמיחה אף יותר דראסטית בתעשייה אחרת – תעשיית התקשורת והמדיה. כניסתם של אמצעי מדיה שונים עמוק אל תוך חיינו (אינטרנט בכל מקום, פלאפון וכד') העניקה לאמצעי התקשורת והמדיה השונים כוח אדיר והשפעה ממשית על החיים של כולנו.

כיצד קשורים הדברים? ובכן, כמובן שההשפעה העצומה של עולם התקשורת והמדיה העכשווי על חיינו באה לידי ביטוי גם בעולם הניתוחים הפלסטיים והטיפולים האסתטיים. השפעה זו היא ברורה וכמעט בלתי נמנעת לחלוטין. פן אחד ניכר של השפעה זו הוא בעולם הפרסום האינטנסיבי, אשר מגיע לעינינו, אוזנינו ותודעתנו בכל מקום אליו אנחנו הולכים כיום. פרסום הניתוחים הפלסטיים והטיפולים האסתטיים הוא כמובן אינטרס מובהק של המרפאות השונות אשר מתפרנסות בדיוק מטיפולים אלו, ועל כן דואגות להוציא מיליוני ואף מיליארדי דולרים מדי שנה לצורך פרסום אינטנסיבי.

המשך מאמר